Porady

Symbolika kamieni

Panie, które wybierają biżuterię z kamieniami zazwyczaj mają swój ulubiony model. Czy kolor kamienia i przypisywana im symbolika determinuje nasze wybory i opisuje nasz charakter? Bardzo możliwe! Czas zatem przekonać się jaka symbolika skrywa się za kamieniami, które wybieramy.

Koral

Korale symbolizują radość życia i dostrzeganie samych dobrych stron. Czerwony koral w symbolice ma rozwijać naszą kreatywność, miłość, wzmacniać nasz optymizm i codzienny entuzjazm. Nic w tym dziwnego – tak piękny i energetyzujący odcień pobudzi nas do życia.

Turkus

Turkusy symbolizują urodę i przyjaźń. Mają za zadanie odganiać od nas negatywną energię. Jako kamień przyjaźni ma sprzyjać pozytywnemu podejściu do życia. Ich delikatny i kojący odcień wzmacnia spokój ducha, mądrość i sprzyja medytacji.

Lapis lazuli

Lapis lazuli lub inaczej mówiąc lazuryt symbolizuje silną wolę. Ma nas inspirować i zwalczać melancholię życia codziennego. W symbolice lapis wzmacnia ciało oraz umysł, sprzyja miłości w życiu i osiągnięciu sukcesu.

Malachit

Kamień niosący nadzieję na lepsze jutro. Symbolizuje nową nadzieję i odzyskanie wewnętrznej harmonii.

Onyks

Ten czarny jak smoła kamień oznacza siłę, moc, duchową inspirację i jasność umysłu. Symbolizuję determinację, wytrwałość i odwagę. Ma wprowadzać harmonię w nasze życie. Sprzyja pozytywnemu myśleniu, eliminując negatywne. Często wybierany przez osoby prowadzące aktywne tryb życia.

Opal

Opale pobudzają nasze zmysły za sprawą bogactwa kolorów. Symbolizują miłość, lojalność i zaufanie.

Piasek pustyni

Piasek pustyni inaczej nazywany również kamieniem tysiąca słońc lub kamieniem szczęścia. Symbolizuje bogactwo i szczęście. Kamień mieniący się tysiącami drobinek ma za zadanie poprawiać nastrój, działać kojąco i uspokajająco.

Noc kairu

Noc kairu inaczej nazywana kamieniem czarnoksiężników i nocy. Symbolizuje stabilizację, harmonię i spokój, uznawany za kamień szczęścia poprawiający nastrój i odpędzający czarne myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *